Agrotech 2024 w Targach Kielce od 8 marca! Światowe marki, oczekiwana wiedza i atrakcje dla rolników

Agrotech2024 zapo1Ostatnie dwa lata to istny boom technologii w branży rolniczej. Rozwiązania mają optymalizować prace, a nawet w nich wyręczać. Plejadę najnowszych propozycji wśród ciągników, kombajnów, maszyn uprawowych, do obsługi gospodarstw, nowatorskie rozwiązania rolnictwa 4.0 zobaczymy od 8 do 10 marca w Targach Kielce, podczas wystawy Agrotech. Udział w największych w kraju targach techniki rolniczej w halach zapowiadają popularni influencerzy, obecny będzie też zawodnik MMA Mariusz Pudzianowski.
– Gorące przygotowania do wystawy już trwają. 1 lutego na naszej stronie agrotech.pl wystartowała sprzedaż biletów online.

Z początkiem lutego rozpoczynamy budowę dodatkowych hal. Wystawcy zajmą siedem naszych pawilonów oraz trzy, które powstaną specjalnie na nasze wydarzenie. Powierzchnia pod dachem będzie znacząco większa nich w ubiegłym roku. Dbamy o komfort naszych wystawców i zwiedzających, w każdej hali będą mieli świetne warunki do prezentacji ofert i prowadzenia rozmów – mówi Kamil Perz, dyrektor projektu Agrotech w Targach Kielce.
Od piątku do niedzieli włącznie, 8-10 marca 2024, w Targach Kielce zobaczymy tysiące maszyn. Na stoiskach pojawią się cieszące się uznaniem ciągniki marek Case IH, New Holland, John Deere, Massey Ferguson, Fendt, Valtra, Deutz- Fahr, Kubota, Zetor, LS, Iseki, Landini, Korbanek, TYM, Farmtrac, Arbos, McCormick, Solis, Lovol. Nie braknie imponujących kombajnów.

Miejsca zajmą rozbudowane siewniki, maszyny do uprawy i ochrony upraw takich marek jak Horsch, Agro-Masz, Bomet, Kuhn, Amazone. Roboty autonomiczne, panele nawigacyjne i rozwiązania rolnictwa 4.0 zaprezentuje m.in. Vantage Polska. Z kolei Landstal, Mandam, Strumyk przywiozą potężne agregaty, także do uprawy bezorkowej. Od Maschio Gaspardo będą rozsiewacze, prasy rolujące i opryskiwacze, od Goweil i McHale – prasy, prasoowijarki, owijarki.
Ładowarki teleskopowe pokażą m.in. Merlo, Toolmex Trucks, Giant i Manitou. Stoiska przygotują też JAR-MET – producent maszyn polowych i SIP – producent maszyn zielonkowych. Zobaczymy opryskiwacze o wysokiej precyzji działania od firm Hardi, Bury, Krukowiak i Agrio. Udział potwierdzili Euromilk – producent wozów paszowych, rozrzutników obornika, podgarniaczy pasz - także autonomicznych, Meprozet i Joskin – producenci beczkowozów i wozów asenizacyjnych, Swimer - producent zbiorników do paliw i nawozów płynnych. Będą części do maszyn, z oponami przyjedzie Kabat. Nie zabraknie firm nawozowych i środków ochrony roślin, m.in. od BASF, Timac Agro, Yara. Będzie oferta materiału siewnego, a także pasz dla zwierząt hodowlanych.
Instytucje rolnicze i specjalistyczna wiedza
Wydarzenie ponownie stanie się platformą wymiany wiedzy i potrzeb, kształtującą rozwój gospodarstw. – Rolę targów docenia Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Czesław Siekierski, obejmując nasze wydarzenie honorowym patronatem – podkreśla dyrektor projektu Kamil Perz. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowuje stoisko, tu informacjami i radami będą służyli specjaliści z resortu. Tu także będzie miejsce dla instytucji podległych, jak Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Rolnicy będą mogli uzyskać odpowiedzi na wiele nurtujących kwestii. – Z pewnością padnie wiele pytań dotyczących nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, czy tegorocznego rozdania dopłat bezpośrednich – prognozuje.
Kolejna porcja specjalistycznej wiedzy zostanie przekazana podczas prelekcji organizowanych pod hasłem „Akademia Rzepaku”. Innowacje technologiczne zaprezentują specjaliści ze Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach.
Pudzian i popularni rolnicy w Targach Kielce
Organizatorzy już odczuwają zainteresowanie targami techniki rolniczej. Udział zapowiadają popularni w branży agro youtuberzy i influencerzy, m.in. Rolnik NIEprofesjonalny, czyli Michał Nowacki, który w Borach Tucholskich w Kujawsko - Pomorskim prowadzi gospodarstwo. Wielu znanych w sieci zobaczyć będzie można w Strefie Youtuberów. W sobotę, 9 marca na stoisku firmy Swimer zagości Mariusz Pudzianowski. Popularny zawodnik MMA jest także właścicielem gospodarstwa rolnego. Od godziny 11 przybije piątkę i opowie o swojej pracy.
Las – Expo z technologiami do obróbki drewna
Równocześnie z wystawą Agrotech, w dniach 8 - 10 marca 2024 w Targach Kielce, odbędą się targi Las – Expo, prezentujące najnowsze technologie w przemyśle drzewnym i gospodarce leśnej. Miejsca zajmą producenci i dystrybutorzy specjalistycznych samochodów do transportu drewna, m.in. Januszki, Dawidy i MHS. Nowatorskie rozwiązania zobaczymy także wśród technologii usprawniających codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstw leśnych oraz firm, które zajmują się troską o zieleń i drzewa. Na stoiskach ulokowane zostaną piły, rębaki, łuparki, piło-łuparki, traki, rozdrabniacze i pilarki taśmowe. Będą maszyny do pielęgnacji drzewostanów i cięcia gałęzi, przycinarki do drzew. Wózki widłowe i ładowarki teleskopowe pokaże Toolmex Truck, wciągarki zaprezentuje Krpan, Energreen pojawi się z maszynami do pielęgnacji zieleni – także zdalnie sterowanymi. Leśne kosiarki bijakowe i rozdrabniacze pokaże Tehnos. Po raz pierwszy na Las-Expo ofertę zaprezentuje Skoger, producent specjalistycznych ciągników i maszyn leśnych.
W trakcie pokazów na żywo goście będą mogli zobaczyć maszyny tartaczne w akcji, będą to m.in. traki Wood-Mizer i pilarki taśmowe i tarczowe Wirex. Zainteresowaniem cieszą się też pokazy rzeźbienia w drewnie. Zobaczymy je na zewnętrznych stoiskach firm Makita, Husqvarna i Stihl. Zaś w halach przedsiębiorstwa zaprezentują też najnowsze pilarki, kosiarki, roboty koszące, kosy mechaniczne i ogromny wybór narzędzi do prac leśnych i ogrodowych.

Ostatnia edycja targów Agrotech przyciągnęła około 70 tysięcy zwiedzających. Najbliższa edycja w Targach Kielce już od 8 do 10 marca 2024.

Ważne informacje
Bilety
15 zł - normalny, 10 zł – ulgowy online dostępne od 1 lutego do 7 marca na agrotech.pl, tradycyjne w kasach w czasie targów 8-10 marca

Godziny otwarcia
Piątek, 8 marca 2024 – godz. 10.00 – 17.00 (sprzedaż biletów do 16.30)
Sobota, 9 marca 2024 – godz. 9.00 – 17.00 (sprzedaż biletów do 16.30)
Niedziela, 10 marca 2024 – godz. 9.00 – 17.00 (sprzedaż biletów do 16.30)
Wejścia:
Kasy:
Terminal Wschodni – ul. Zakładowa
Terminal Zachodni – ul. Wystawowa
Brama nr 4 – ul. Batalionów Chłopskich
Brama nr 6 – ul. Kongresowa
Z zaproszeniami i biletami online:
Brama nr 3 – ul. Zakładowa
Brama nr 5, od strony parkingu wielopoziomowego, od ul. Wystawowej
Wejście nr 1 od ul. Zakładowej – tylko w sobotę i niedzielę                       

mapa dobra

MINISTERSTWO ROLNICTWA I ROZWOJU WSI Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Agencja Rynku Rolnego Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Krajowa Rada Izb Rolniczych Centrum Doradztwa Rolniczego Pierwszy Portal Rolny Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Fundacja Programów Pomocy Dla Rolnictwa logo_federacja_2